107,6 FM

Śląskie. Strażacy wyróżnieni za gaszenie pożaru nielegalnych odpadów w Siemianowicach Śl.

Blisko 30-stu śląskich strażaków wyróżnionych! Chodzi o akcję gaszenia pożaru składowiska odpadów chemicznych w Siemianowicach Śląskich z 10 maja.

Wykazali się odwagą, determinacją i umiejętnościami. Blisko 30-stu śląskich strażaków wyróżnionych! Chodzi o akcję gaszenia pożaru składowiska odpadów chemicznych w Siemianowicach Śląskich z 10 maja.

W działaniach brała udział Iwona Nowak-Maj z jednostki specjalizującej się w ratownictwie chemiczno-ekologicznym. Jak mówi, trzeba było umożliwić kolegom bezpieczną pracę:

Według szacunków władz Siemianowic Śląskich na składowisku przy ul. Wyzwolenia zmagazynowano nielegalnie w różnych pojemnikach kilka tysięcy ton różnych substancji, a także podobne ilości odpadów plastikowych. Były to substancje ropopochodne, rozpuszczalniki czy farby.

Podsekretarz Stanu w MSWiA Wiesław Leśniakiewicz podkreślał, że akcja nie była łatwa:

Przypomnijmy, pożar wybuchł 10 maja przy ul. Wyzwolenia w siemianowickiej dzielnicy Michałkowice. Jego powierzchnia objęła całe składowisko - ok. 6 tys. metrów kwadratowych. Kłęby czarnego dymu były widoczne z wielu kilometrów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama