107,6 FM

Perłą jest łaska, perłą jest życie, perłą jest wiara

Nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami i obróciwszy się, was nie poszarpały. Mt 7,6

Mt 7,6.12-14 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was samych.

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków.

Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!»

Nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały. (Mt 7,6)

Słyszymy dzisiaj zdanie brzmiące kontrowersyjnie. „Nie rzucaj pereł przed świnie” to ulubione powiedzenie tych, którzy chcą zamanifestować poczucie wyższości nad innymi. Tymczasem Jezus wypowiada to zdanie nie po to, by wzgardzić, lecz by przestrzec przed utratą najcenniejszego daru, jakim jest wiara.

Zakładając drogocenny naszyjnik, zawsze szukamy wyjątkowej okazji, by przyozdobić się najpiękniej. Jeżeli więc dokładamy staranności w sprawach materialnych, o ile bardziej potrzebna jest staranność w sprawach duchowych. Perłą jest łaska, perłą jest życie, perłą jest wiara. Wszystko to otrzymujemy od Boga i zewnętrznie powinniśmy dbać o Boże dary jak o najważniejszy dar materialny, dbając, by to, co drogocenne, nie upadło i nie zostało podeptane.

 

 

 

Zobacz: Teksty dzisiejszych czytań

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..