107,6 FM

Stoch i Żyła najlepsi

Kamil Stoch uzyskał 128 m i był najlepszy na pierwszym treningu przed czwartkowym konkursem mistrzostw świata w Falun na skoczni normalnej. Drugi rezultat - 130 m miał Piotr Żyła

Trzeci wynik - 127 m zanotował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Słoweniec Peter Prevc.

Trening przeprowadzono w trudnych warunkach, przy silnym wietrze pod narty. Większość zawodników miała wiatr przekraczający 1 m/s, przy skoku Żyły wiało 1,3 m/s, za co Polak otrzymał 11,7 pkt karnych. Stoch miał "tylko" 1 m/s, za co dostał 8,9 pkt.

Dobrze wypadli wszyscy podopieczni trenera Łukasza Kruczka. Klemens Murańka uzyskał 125,5 m, Dawid Kubacki 129 m, Jan Ziobro 120,5 m i Aleksander Zniszczoł 123,5 m.

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych z treningu zrezygnowało kilka ekip. Na rozbiegu nie pojawili się m.in. Japończycy, Czesi i Rosjanie. Z czołówki klasyfikacji pucharowej nie było m.in. brązowego medalisty ze skoczni normalnej Austriaka Stefana Krafta i srebrnego Niemca Severina Freunda.

Jury kilka razy zmieniało długość rozbiegu. Skoczkowie zaczynali z 24 belki startowej, po lądowaniu Żyły na 130 m rozbieg obniżono z 22 do 21.

Zawodnicy mają przed sobą jeszcze drugą serię. We wtorek planowane są kolejne, natomiast w środę - kwalifikacje.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama