107,6 FM

TGD, Hillsong, Natalia Niemen...

Zobacz program VIII Metropolitarnego Święta Rodziny.

"Rodzina - gościnny dom" to hasło kolejnego już MŚR. Wielkie rodzinne świętowanie oficjalnie rozpocznie się w najbliższą sobotę. Zakończy się miesiąc później, 26 czerwca.

W sobotę o 17.00 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca czeka nas koncert włoskiego dziecięcego chóru Mini Coro di Rovereto oraz znanej polskiej grupy TGD.

Następnego dnia, w niedzielę, na wspólnym świętowaniu małżeńskich jubileuszy o 12.00 w katedrze Chrystusa Króla spotkają się rodziny archidiecezji katowickiej. Ich modlitwom przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc. Szczegóły tutaj.

Z kolei w Boże Ciało, 4 czerwca w Mysłowicach czeka nas niesamowity koncert "Bądź jak Jezus". Wystąpią m.in. Hillsong London, Leeland, Natalia Niemen i Maleo Reggae Rockers. Więcej tutaj oraz tutaj.

Na program VIII Metropolitarnego Święta Rodziny składają się koncerty, festyny, pikniki, warsztaty, konferencje, spektakle teatralne itp., które zaplanowano na terenie śląskich miast. Kulminacją święta będzie doroczna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich (31 maja). Program wszystkich wydarzeń dostępny tutaj.

Pomysł na MŚR zrodził się podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z abp. Damianem Zimoniem do Rzymu, w 2007 r., w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. Jego inicjatorkami są śp. Krystyna Bochenek oraz prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Zapraszając do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia abp Wiktor Skworc, obejmujący patronat honorowy, napisał:

Pragnę także zaprosić Was, drodzy Diecezjanie, do włączenia się w obchody tegorocznego Metropolitalnego Święta Rodziny, które - wpisując się na stałe w kalendarz wydarzeń społeczno-kulturalnych i religijnych w Górnośląskiej Metropolii -  od ośmiu lat kształtuje i wzmacnia naszą prorodzinną świadomość. (...)

W tym roku Metropolitalne Święto będziemy obchodzić pod hasłem "Rodzina - gościnny dom". Rodzina to rzeczywiście gościnny dom, otwarty na każde poczęte życie, na chorych członków rodziny i seniorów, na gości i wszystkich potrzebujących pomocy. W czasie trwającego dwa tygodnie Metropolitalnego Święta Rodziny przypomnimy sobie o gościnności, która w roku 2016 zostanie poddana próbie podczas Światowych Dni Młodzieży. Wtedy to, w myśl powiedzenia "Gość w dom - Bóg w dom", otworzymy nasze serca, domy, kościoły, probostwa, szkoły i internaty dla pielgrzymów z całego świata.

Chcemy być dla nich świadkami wiary i służyć płynącymi z niej uczynkami miłosierdzia. Wszystkich serdecznie zachęcam do włączenia się w obchody Metropolitalnego Święta Rodziny i dziękuję samorządom oraz lokalnym mediom za przekazywanie mieszkańcom metropolii górnośląskiej pozytywnych treści związanych ze świętowaniem Rodziny. Oby każda Rodzina była miłością wielka!.

Do udziału w święcie metropolita katowicki zaprasza również tutaj:

Zobacz program tegorocznej edycji MŚR.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama