107,6 FM

Prezydent Andrzej Duda dziś w Ottawie

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek czasu lokalnego przybył do stolicy Kanady - Ottawy. We wtorek spotka się tam z kanadyjskim premierem Justinem Trudeau.

Prezydent Duda z kanadyjskimi politykami będzie rozmawiał o zbliżającym się szczycie NATO oraz relacjach gospodarczych.

Jak podkreślił, liczy na intensyfikację współpracy wojskowej pomiędzy Kanadą a Polską. "Liczę na to, że będzie też zwiększona obecność sojusznicza wojsk kanadyjskich w Polsce, większa niż obecnie" - mówił w poniedziałek polski prezydent.

W bazie wojskowej Petawawa leżącej na północny-zachód od Ottawy prezydent spotka się także z grupą żołnierzy kanadyjskich, którzy ćwiczyli w Polsce w ramach w ramach operacji Reassurance rozpoczętej po rosyjskiej agresji na Ukrainie i mającej zapewnić bezpieczeństwo krajom regionu.

Po południu (czasu lokalnego: minus sześć godzin) spotka się z parlamentarzystami, członkami Kanadyjsko-Polskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni.

Rozmowy delegacji polskiej i kanadyjskiej pod przewodnictwem polskiego prezydenta i kanadyjskiego premiera rozpoczną się o godz. 17.30 czasu lokalnego.

Wieczorem prezydent Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą weźmie udział w uroczystych obchodach Święta Narodowego 3 Maja oraz z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski m.in. z udziałem korpusu dyplomatycznego, przedstawicieli Polonii.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama