107,6 FM

Bezpieczeństwo najważniejsze

Przedstawiciele partii politycznych zostaną niedługo zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie ws. bezpieczeństwa Polski - zapowiedział w niedzielę prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Spotkanie będzie miało związek ze zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie.

Szczerski powiedział w niedzielę w Radiu Zet, że "najbardziej istotną częścią suwerenności dzisiaj jest bezpieczeństwo" i apelowałby do polskich partii politycznych, "żeby rozumiały, na jakim etapie jest dzisiaj dyskusja o polskim bezpieczeństwie".

"Jesteśmy na cztery i pół tygodnia przed szczytem NATO w Warszawie. Polskie partie polityczne będą zaproszone do Pałacu Prezydenckiego niedługo w kwestii bezpieczeństwa Polski po to, żebyśmy jeszcze raz potwierdzili tutaj jednolite stanowisko polskich sił politycznych, jeśli chodzi o szczyt NATO w Warszawie" - powiedział prezydencki minister.

Dodał, że "trwają bardzo trudne negocjacje". "Proszę nie myśleć, że to wszystko jest bardzo proste. Pan prezydent jeździ do wszystkich naszych sojuszników właśnie dlatego, że sytuacja jest bardzo trudna w tym względzie i musimy przekonywać sojuszników w ramach NATO do tego, żeby polskie bezpieczeństwo wsparli, prezydent to robi nieustannie" - powiedział Szczerski.

Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Jensa Stoltenberga, odbędzie się w dniach 8-9 lipca w Warszawie. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich. Przewidywane tematy szczytu to odpowiedź na zagrożenia ze wschodu i południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach sojuszu, a także dalsze rozszerzanie NATO.  

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama