107,6 FM

Przesłuchanie Therese Johaug pod koniec stycznia

Therese Johaug, norweska biegaczka narciarska zawieszona za stosowanie sterydów, zostanie przesłuchana w dniach 25-27 stycznia przez norweską konfederację sportu NIF, która później, w czasie do trzech tygodni, podejmie decyzję o wymiarze i rodzaju kary.

Norweska agencja antydopingowa "Antydoping Norge" zaproponowała w listopadzie 14 miesięcy dyskwalifikacji po pozytywnym badaniu we wrześniu, podczas którego u mistrzyni olimpijskiej z Vancouver (2010) wykryto ślady sterydu klostebol.

Ivar Soelberg, przewodniczący komitetu dyscyplinarnego przy NIF, wyjaśnił, że przesłuchanie będzie bardzo podobne do procesu sadowego.

"Prawnicy obu stron, czyli +Antydoping Norge+ i Therese Johaug, przestawią swoje wersje oraz będą mogli przesłuchać tych świadków, których będą sobie życzyli. Przesłuchana zostanie też Johaug" - poinformował.

Biegaczka powiedziała na antenie kanału telewizji NRK, że obecnie jest skoncentrowana wyłącznie na treningu, ponieważ nie ma wpływu na wymiar kary.

"Dopiero kiedy zapadnie konkretna decyzja o wymiarze dyskwalifikacji będę w stanie się do niej odnieść. Na razie myślę o tej sprawie jak najmniej" - powiedziała.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama