107,6 FM

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Maskotki, które zapewniają dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

W lutym 2013 roku w Danii grupa wolontariuszy rozpoczęła projekt "The Octo Project". Zaczęli szydełkować maleńkie ośmiornice, które sprawiają, że wcześniaki czują się bezpiecznie.

Badania pokazują, że projekt pomaga małym pacjentom szybciej wrócić do zdrowia i sił. - Uważa się, że macki ośmiorniczek przypominają maluszkom pępowinę i bycie w brzuchu u mamy, co sprawia, że czują się bezpiecznie - napisał w komunikacie prasowym Szpital Poole w Anglii.

Ośmiorniczki uspokajają dzieci, dzięki temu lepiej im się oddycha i ich bicie serca jest bardziej regularne. Ponadto dzieci, które mogą przytulić maskotkę, rzadziej ciągną za rurki i inne urządzenia.

Pierwszymi dziećmi, które miały okazję korzystać z pomocy ośmiorniczek, były bliźniaczki urodzone w 28 tygodniu ciąży. - Dziewczynki je kochają - powiedziała ich mama Kat Smith w wywiadzie dla "Daily Echo" - Kiedy śpią mocno trzymają macki. 

Projekt odniósł olbrzymi sukces, szpitale z różnych części świata zamawiają ośmiorniczki dla swoich oddziałów wcześniaków.

Octopus for a preemie
W Stronę Zdjęć

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama