107,6 FM

Abp Skworc z misyjną nagrodą

Otrzymał ją za w Warszawie "za szczególne i wybitne zasługi w dziele misyjnym".

Nagroda nazywa się "Benemerenti in Opere Evangelizationis". Wraz arcybiskupem katowickim Wiktorem Skworcem otrzymali ją abp Edmund Piszcz i abp Wojciech Ziemba, którzy także stali w przeszłości na czele Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Okazją do wręczenia nagród była uroczysta gala z okazji 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Odbyła się w poniedziałek 13 listopada.

W innych kategoriach nagrody odebrali m.in. siostra Alina Sienkiewicz ze Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki za 46-letnią posługę lekarską wśród chorych i cierpiących brazylijskich Indian, Zofia Kusy, ofiarnie pracującą wśród dzieci w slumsach w Brazylii, oraz Szymon Hołownia, założyciel Fundacji „Kasisi” - za duchowe i materialne wspieranie misji.

Nagrodę "Benemerenti in Opere Evangelizationis" odebrał też pochodzący z Czernicy pod Rybnikiem o. Antoni Koszorz, werbista, wieloletni sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, który animuje formację misyjną, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Ojciec Koszorz jest też redaktorem czasopism misyjnych i organizatorem Ośrodka Migranta „Fu Shenfu” w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama