Morawiecki: Znam reformę sprawiedliwości we Francji, opowiem o tym Macronowi

dodane 14.12.2017 15:40

PAP |

Znam specyfikę reformy wymiaru sprawiedliwości we Francji, opowiem o tym prezydentowi Emmanuelowi Macronowi. Może zrozumie, że nie podoba mi się, że sędziowie ze stanu wojennego nadal są w składzie SN - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Znam reformę sprawiedliwości we Francji, opowiem o tym Macronowi   PAP/EPA/ETIENNE LAURENT / POOL Macron

"Wierzę, że partnerzy powinni ze sobą rozmawiać, ten dialog powinien być otwarty. Chcemy ten dialog prowadzić. Akurat tak się zdarzyło, że znam dość dokładnie specyfikę na przykład reformy wymiaru sprawiedliwości we Francji po upadku Francji Vichy, po upadku IV Republiki. Opowiem o tym prezydentowi Macronowi, który na pewno jeszcze lepiej ode mnie zna tę historię. Może zrozumie, że nie bardzo mi się podoba to, że sędziowie ze stanu wojennego siedzą cały czas jeszcze w składzie SN dzisiaj" - powiedział Morawiecki na konferencji prasowej w Brukseli.

"Może odczyta pewne analogie do sędziów z czasów marszałka Petain, może trochę to do niego trafi. Będziemy rozmawiać, a co do dalszych losów procedury, zobaczymy, jak to będzie" - dodał szef polskiego rządu.

Morawiecki zaznaczył, że na marginesie spotkania szefów rządów i państw UE będzie też rozmawiał z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. KE zamierza w przyszłym tygodniu dyskutować o kwestii praworządności w Polsce w kontekście reform dotyczących sądownictwa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, KE, MATEUSZ MORAWIECKI, ORGANIZACJE, PAP, RZĄD, SĄDOWNICTWO, UE, UNIA EUROPEJSKA

Przeczytaj komentarze | 12 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 J.O. 18.12.2017 14:29
Niezalogowany użytkownik Porównanie III RP do Vichy jest łajdackie. Vichy było sojusznikiem nazistów, mordowało swoich obywateli lub wydawało ich Niemcom do obozów śmierci. Morawiecki powinien przeprosić Polaków.
Plusów: 6 jurek 15.12.2017 09:57
Niezalogowany użytkownik Sedziowie stanu wojennego nie zasiadają już w SN. Sędziego Stanu Wojennego można było znaleźć na stanowisku ministra sprawiedliwości w poprzednim (2005) rządzie PIS, a Prokuratora Stanu Wojennego widzieliśmy jako głównodowodzącego (w PIS) uchwalanech obecnie ustaw o sadownictwie
Plusów: 4 Snajper 15.12.2017 07:56
Niezalogowany użytkownik Morawiecki wyrusza do Francji z misją pracy u podstaw :-)
Plusów: 4 1 15.12.2017 06:39
Niezalogowany użytkownik Mariusz...no wlasnie obudz sie i przestan Jezusa nazywac... nachodzca.Z tymi sadami rez nie jest dobrze jesli reformuje je prokurator odznaczony krzyzem zaslugi za stan wojenny przez Jaruzelskiego i wprowdza zaleznosci w sadach takie jakie byly wlasnie w stanie wojennym

wszystkie komentarze >