107,6 FM

"W Davos będziemy promować Polskę oraz zachęcać do inwestowania"

W Davos będziemy promować Polskę oraz zachęcać do inwestowania u nas. Zależy mi, byśmy byli postrzegani jako kraj otwarty - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda, który od wtorku bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym.

Prezydent powiedział w wywiadzie dla TVP Info, że w Davos będzie zachęcał inne kraje oraz firmy do inwestowania w Polsce. "Uważam, że Polska jest krajem bezpiecznym, bardzo sprzyjającym inwestycjom, mamy doskonale wykształconą kadrę" - mówił. Podkreślił, że ten potencjał należy w Polsce dalej rozwijać.

Według niego, innym ważnym zadaniem jest zachęcenie młodych ludzi do powrotu z emigracji. "Musimy dbać o to, by zarobki były jak najlepsze" - dodał.

Prezydent zaznaczył, że podczas spotkań w Davos nie zostaną podpisane "żadne kontrakty". "Będziemy promować Polskę, przyjeżdżamy tutaj, żeby w polskim interesie zabiegać o rozwój gospodarczy" - podkreślił Duda.

Jak mówił, Polska na Forum Ekonomicznym chce pokazać, "że jest krajem otwartym oraz zainteresowanym". "Zależy mi, żebyśmy byli tak postrzegani" - podkreślił.

Dopytywany, czym Polska może się w Davos pochwalić, prezydent wymienił m.in. realizację programu 500 plus oraz "coraz lepsze warunki do inwestowania". Przekonywał, że wśród zagranicznych inwestorów podziw budzi "nieprzerwany od lat" rozwój gospodarczy.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbywa się w dniach 23-26 stycznia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama