Janusz Michałek: Mieszkania mają przyciągać na Śląsk [VIDEO]

dodane 14.03.2018 10:20

Sylwester Strzałkowski

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna chce zaproponować pracę i mieszkania pracownikom, którzy przyjechaliby na stałe z innych regionów – zapowiada prezes KSSE dr Janusz Michałek.

Radio eM Rozmowa Poranka 14 03 2018
Projekt ma być kierowany do pracowników z regionów Polski z wyższym niż w woj. śląskim bezrobociem. Zakłada on budowę nowych mieszkań dla osób spoza regionu, które po przeszkoleniu podejmą pracę w działających tu lub chcących zainwestować w firmach. Jak mówił w „Rozmowie Poranka” w Radiu eM prezes Janusz Michałek, oferta ma być też atrakcyjna dla osób, które mogłyby uzyskać status Polaka i sprowadzić się tu z Białorusi, Kazachstanu i innych krajów za wschodnią granicą.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia też na wsparcie dla nowoczesnych technologii. Dlatego ostatnio zostało zawarte porozumienie z Politechniką Śląską o stworzeniu w Gliwicach Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0. Ma to być ośrodek wspierający przedsiębiorców we wdrażaniu i stosowaniu technologii przemysłu 4.0, a także zajmujący się szeroko pojętą promocją i edukacją w zakresie nowych technologii.

 

«« | « | 1 | » | »»

Rozmowa poranka

 

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.