107,6 FM

Jan Olbrycht: Polska potrzebuje pieniędzy z Unii Europejskiej

Polska nie może sobie pozwolić na rezygnację ze środków z Unii Europejskiej – mówi Jan Olbrycht poseł do Parlamentu Europejskiego.

Jan Olbrycht: Polska potrzebuje pieniędzy z Unii Europejskiej(22.03.2018)
Radio eM
Goszczący w „Rozmowie Poranka” Radia eM w czwartek (22 marca), poseł Jan Olbrycht został właśnie po raz kolejny laureatem prestiżowej nagrody MEP Awards przyznawanej przez „The Parliament Magazine” posłom, którzy wykazali się szczególnie intensywną pracą i dużymi kompetencjami.

Zdaniem posła Jana Olbrychta, to od rządu polskiego i jego relacji z innymi krajami członkowskimi zależy, jaki będzie nasz udział w funduszach unijnych w kolejnej perspektywie finansowej od roku 2021. Według posła sygnały ze strony partii rządzącej są w sprawie korzystania ze środków unijnych niejednoznaczne i zdarzają się wypowiedzi, jakoby wystarczyły nam środki własne wypracowane w Polsce.

Jan Olbrycht, który w Parlamencie Europejskim jest posłem sprawozdawcą w sprawach budżetowych, podkreśla, że Unia Europejska nie powinna stosować kar w postaci odebrania środków budżetowych wobec krajów, w których byłyby kłopoty z praworządnością. Jak mówi, on sam zabiega o to, żeby Polska otrzymała jak najwięcej w kolejnej perspektywie budżetowej.

Po wyjściu Wielkiej Brytanii Unia Europejska będzie inna, i teraz kraje członkowskie muszą się zastanowić, co chcą robić razem – mówił poseł. W budżecie unijnym będzie bowiem o 10-12 mld euro rocznie mniej.

Z Janem Olbrychtem rozmawiał Sylwester Strzałkowski

« 1 »