107,6 FM

Henryk Mercik: Samorządy mają kłopot z wysypiskami śmieci [VIDEO]

Obecne prawo uniemożliwia samorządom skuteczne kontrolowanie wysypisk śmieci - zauważa wicemarszałek woj. śląskiego Henryk Mercik.

Henryk Mercik: przepisy uniemożliwiają samorządom kontrolowanie wysypisk śmieci ( 24 04 2018)
Radio eM
Odpowiedzialny za ochronę środowiska wicemarszałek woj. śląskiego i jednocześnie jeden z liderów Śląskiej Partii Regionalnej, goszcząc w "Rozmowie Poranka" w Radiu eM mówił o potrzebie szybkiej zmiany przepisów, tak by m.in. Wojewódzcy Inspektorzy Ochrony Środowiska mieli narzędzia umożliwiające kontrolowanie składowisk odpadów. Musi być możliwość natychmiastowego przerwania działalności prowadzonej nielegalnie w zakresie składowania śmieci.

Śląska Partia Regionalna - mówił Henryk Mercik - postuluje też m.in. wprowadzenie konsultacji samorządów poszczególnych szczebli w sprawie wydawania pozwoleń na tego typu działalność.

O sprawie nielegalnych wysypisk zrobiło się głośno po tym, jak 18 kwietnia br. wybuchł wielki pożar na takim składowisku w Siemianowicach Śląskich. W konsekwencji marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa zapowiedział wczoraj wniosek do prokuratury ws. stwierdzonych tam nieprawidłowości. Zarządzona kontrola wykazała m.in., że odpady były składowane w miejscu do tego nieprzeznaczonym, brakowało też dostępu do wody.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..