Włochy blokują przyjęcie wniosków ze szczytu UE

dodane 28.06.2018 20:38

PAP |

Włochy blokują w czwartek wieczorem na szczycie UE przyjęcie niewywołujących kontrowersji wniosków ze szczytu w sprawach obronnych, jednolitego rynku i gospodarki, domagając się rozwiązania problemu dotyczącego migracji - podały źródła unijne.

Włochy blokują przyjęcie wniosków ze szczytu UE   PAP/EPA/VIRGINIA MAYO / POOL Premier Włoch Giuseppe Conte

Z tego powodu zaplanowana na 19 konferencja prasowa szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska i przewodniczącego KE Jeana-Claude'a Junckera nie odbyła się.

Jeszcze przed rozpoczęciem szczytu premier Włoch Giuseppe Conte wyraził w nadzieję, że nie będzie musiał zawetować jego konkluzji. Wcześniej źródła podawały, że Włochy zawetują ustalenia, jeśli zabraknie w nich zapisu o wspólnej odpowiedzialności za ratowanie migrantów.

Temat migracji ma być omawiany podczas kolacji. Wcześniej po południu przywódcy rozmawiali o bezpieczeństwie i obronie, gospodarce oraz innowacyjności i rynku cyfrowym. Właśnie w tych niewywołujących kontrowersji kwestiach mieli przyjąć wspólne wnioski. Dalsza część konkluzji dotycząca migracji miała być przyjęta po kolacji i ogłoszona w nocy z czwartku na piątek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, IMIGRACJA, ORGANIZACJE, PAP, SZCZYT, UE, UNIA EUROPEJSKA, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Katolik 29.06.2018 21:34
Niezalogowany użytkownik Ja ubolewam nad tym,ze tak latwo daliscie sie zwiesc podlej polityce utozsamienia ofiary z jej przesladowca co uczyniono w kampanii wyborczej i co teraz zbiera swoje zniwo w Waszych komentarzach.Nie porownuj uchodzcy z migrantem ekonomicznym bo te dwie sprawy sa jak woda i ogien.Bardzo wielu dalo sie oszukac tej polityce klamstwa z piekla rodem i zamiast opowiedziec sie za "przyjmiemy naszych braci chrzescjan straszliwie przesladowanych" poparli "nie przyjmiemy ani jednego uchodzcy stamtad" .Gdzie byly elity,ze wtedy natychmiast nie zadzialaly?
Plusów: 0 Katolik 29.06.2018 20:23
Niezalogowany użytkownik Chodzi o uchodzcow.Nie dokladaj do tego imigrantow ekonomicznych bo jesli o to chodzi jestem za tym aby ich wydalac jesli sie im nasze prawa nie podobaja.
Plusów: 1 nika 29.06.2018 11:31
Niezalogowany użytkownik Nie da się Afryki ani Azji przeprowadzić do Europy, to jest z gruntu błędne myślenie i nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. A i miłosierdzie nie polega na przesiedlaniu uchodźców tam, gdzie sami nie biorą odpowiedzialności za własne życie, nie pracują, nie starają się zintegrować, ale zaczynają się panoszyć w cudzym domu...
Plusów: 0 joy 29.06.2018 09:15
Niezalogowany użytkownik hmm ciekawe konkluzje, jesteś aby tego wszystkiego pewien? Ja nie do końca.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl