107,6 FM

Marek Kopel: karta ŚKUP będzie udoskonalana

Z kartą ŚKUP będziemy wkrótce być może przesiadać się z autobusu lub tramwaju do pociągu. O planach Zarządu Transportu Metropolitalnego mówił w Radiu eM jego dyrektor, Marek Kopel.

Marek Kopel: karta ŚKUP będzie udoskonalana ( 04 09 2018 )
Radio eM

Trwają prace nad udoskonaleniem Śląskiej Karty Usług Publicznych. Miałaby otrzymać nowe funkcjonalności. Mówił o tym w „Rozmowie poranka” Radia eM Marek Kopel, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego. Trwają też negocjacje z Kolejami Śląskimi w sprawie stworzenia wspólnego biletu. Wtedy ŚKUP stałby się także „przepustką” do pociągu. Na razie – jak mówił Marek Kopel – w ramach ujednolicania systemu trzeba wprowadzić ŚKUP do autobusów innych niż KZK GOP, czyli np. MZK Tychy.

Od 1 stycznia 2019 ma nastąpić przejęcie organizacji transportu publicznego w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przez jeden Zarząd Transportu Metropolitalnego. Dotychczas w GZM funkcjonują: Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP), Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach (MZKP), Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach (MZK), a także – odrębnie – gmina Rudziniec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy