107,6 FM

Łukasz Konarzewski: za zaniedbane zabytki mogą być kary

Za brak opieki nad zabytkiem właściciel może zostać ukarany. Nowe możliwości dostał w tym zakresie wojewódzki konserwator zabytków. Mówił o tym w Radiu eM Łukasz Konarzewski.

Łukasz Konarzewski: za zaniedbane zabytki mogą być kary ( 06 09 2018 )
Radio eM
Zabytki w rękach prywatnych bywają bardzo zadbane, ale też bywają w opłakanym stanie. W takich przypadkach na właściciela może być nałożona kara finansowa od 500 zł do 500 000 zł. Takie możliwości konserwatorzy dostali w tym roku - mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM Łukasz Konarzewski, Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Dodał, że najbardziej spektakularny przykład zaniedbanego zabytku można znaleźć w Chorzowie.

Okazją do odwiedzenia ciekawych zabytków będą 26. Europejskie Dni Dziedzictwa, które odbędą się w dniach 8-9 i 15-16 września. W tym roku odbędą się pod hasłem "Niepodległa dla wszystkich". Inauguracja w woj. śląskim odbędzie się w sobotę, 8 września w XVI‑wiecznym, drewnianym kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Łukasz Konarzewski zachęca w szczególny sposób do skorzystania z możliwości zwiedzania pałacyku prezydenckiego w Wiśle.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy