107,6 FM

Sławomir Kozłowski: nie zabierajcie pieniędzy JSW

Związki zawodowe w JSW protestują przeciwko planom wyprowadzenia środków finansowych z JSW. Bronią też prezesa Daniela Ozona - mówił w Radiu eM Sławomir Kozłowski z "S" JSW.

Sławomir Kozłowski: nie zabierajcie pieniędzy JSW   Sławomir Kozłowski z "S" JSW foto / Solidarność Górnicza Działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej organizacje związkowe napisały list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. "JSW nie może być kołem ratunkowym dla innych spółek, które sobie nie radzą" - piszą związkowcy. W ten sposób odnoszą się do ewentualnego zakupu przez JSW S.A. akcji firmy Polimex-Mostostal. Miał na to jakoby naciskać minister energii. Jak mówił w "Rozmowie poranka" szef "Solidarności" w spółce, firma ma przed sobą sporo inwestycji i na to będą potrzebne wypracowane środki.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwa audyt prowadzony przez ministerstwo energii. Sławomir Kozłowski określa go jednak jako ministerialną kontrolę, która ma służyć pozyskaniu argumentów przeciwko obecnemu prezesowi Danielowi Ozonowi. W swoim liście związkowcy bronią prezesa. W czwartek ma odbyć się posiedzenie rady nadzorczej JSW S.A., na którym może dojść do zmian w składzie zarządu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy