107,6 FM

Tomasz Pietrzykowski: rzecznik praw zwierząt jest potrzebny

Rzecznik praw zwierząt jest bardzo potrzebny - mówi prof. Tomasz Pietrzykowski. Wczoraj Polskie Towarzystwo Etyczne powołało takiego rzecznika.

Tomasz Pietrzykowski: rzecznik praw zwierząt jest potrzebny ( 13 09 2018 )
Radio eM

W naszym kraju potrzebny jest ktoś zobowiązany, by pilnować przestrzeganie prawodawstwa ochrony zwierząt - mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM prof. Tomasz Pietrzykowski. Prorektor UŚ i jednocześnie prawnik zajmujący się ochroną zwierząt pozytywnie ocenił zarówno decyzję Polskiego Towarzystwa Etycznego o utworzeniu takiej funkcji, jak i powierzenie jej adwokat Karolinie Kuszlewicz. Zauważył jednak, że to gest bardziej symboliczny niż praktyczny, bo funkcja jest pełniona społecznie i nie jest umocowana w administracji państwowej lub samorządowej.

Prof. Pietrzykowski, jako prorektor Uniwersytetu Śląskiego, wyraził też przekonanie, że obchodzący jubileusz 50-lecia uniwersytet dobrze wykorzysta szansę rozwoju, jaką otwiera przed uczelniami przyjęta niedawno Ustawa 2.0, czyli "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.