107,6 FM

Kaczyński: Polska chce być w UE, chce mieć jak najlepsze stosunki z sąsiadami

Polska chce być w UE, chce mieć jak najlepsze stosunki z sąsiadami, ale to nie może oznaczać gotowości do podporządkowania - mówił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej partii w Bydgoszczy.

Podczas swojego wystąpienia lider PiS poruszył temat historii 1939 r. Jak mówił są dwie jej oceny - polska i niemiecka. "Czyli z jednej strony Polska, z drugiej strony Niemcy Hitlera i Goebbelsa. I tak jakby były równe" - zauważył prezes PiS. "Sprawa historii, sprawa tego polskiego poglądu na historię, polskiej narracji jest tutaj niezwykle istotna" - ocenił Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że niezwykle istotny jest też stosunek do innych państw. "Polska oczywiście chce być w Unii Europejskiej, Polska chce mieć jak najlepsze stosunki z sąsiadami. To jest normalne, bo to jest najlepsza, optymalna sytuacja dla każdego państwa" - podkreślił Kaczyński.

Zaznaczył jednocześnie, że "to nie może oznaczać gotowości do podporządkowywania się". "Gotowości do tego żeby uznać status naszego kraju za status kraju w gruncie rzeczy zależnego. Takiego, którego suwerenność jest tak naprawdę tylko pozorem, który w różnych bardzo ważnych sprawach (...) musi przyjmować racje, a przede wszystkim interesy innych; interesy w najróżniejszych dziedzinach począwszy od interesów politycznych a skończywszy na interesach ekonomicznych" - zaznaczył.

"Powtarzam: patriotyzm w tych obydwu rozumieniach, w tych obydwu sferach jest rzeczą niezwykle ważną" - podkreślił lider PiS.

Kaczyński zwrócił uwagę na patriotyzm lokalny "dotyczący miasta, ziemi". "Ten patriotyzm to też coś ogromnie istotnego, coś co musi budować, musi budować postawę dobrych polityków. Dobrych polityków to znaczy takich, którzy służą dobru wspólnemu" - oświadczył.

« 1 »
 • A.G.
  30.09.2018 12:39
  Poseł Kaczyński dalej konsekwentnie mija się z prawdą, ponieważ rząd Polski i parlament oraz prezydent robią wszystko, aby nie nie było rzetelnej i uczciwej współpracy z UE. Polska nie wypełnia uchwał władz UE oraz nie przestrzega zapisów traktatu o UE. Polska będąc członkiem UE musi się podporządkować decyzjom UE i być zależnym od niej państwem posiadającym tylko ograniczoną suwerenność anie pełną jak sobie życzy poseł Kaczyński, gdyż po wstąpieniu do UE Polska świadomie przyjęła takie warunki współpracy gospodarczej. Bez członkowstwa w UE - Polska byłaby tylko kopciuszkiem cywilizowanej Europy i w praktyce nie posiadałaby żadnej suwerenności. Na suwerenność mogą sobie pozwolić tylko największe państwa świata (jest ich tylko kilka) ale polska jest tylko niewiele znaczącym średniakiem wymienianym instrumentalnie przez Trumpa tylko po to, aby bardziej skłócić rozbić UE, która jak on nie ukrywa jest uważana przez niego za największego wroga.
  doceń 14
 • Katolik k
  30.09.2018 13:00
  Cala Europa skladala zyczenia Walesie w dniu jego 75 urodzin pamietajac i dziekujac za to co uczynil dla Polski i swiata.Tylko jeden przywodca zacisnal zeby w milczacej zlosci.No i w Gosciu Niedzielnym tak wazna rocznice pominieto...
  doceń 19
 • krut00
  30.09.2018 16:03
  Z ogromnym żalem i rozczarowaniem należy zauważyć że pan prezes zafundował nam PO bis. Zamiast podjąć jakieś faktyczne kroki żeby umocnić Polskę, skupił się jedynie na kampanii propagandowej. Wypowiedzi desygnowanego przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aktualnego prezydenta RP, są nie tylko obraźliwe dla Polaków ale i historycznie ... fałszywe. Program dobrej zmiany to tak naprawdę mydlenie oczu - takie opowieści jak to ekonomicznie wzrośniemy poprzez budowanie elektrycznych aut na baterie, w wykonaniu premiera Morawieckiego to już kompletna błazenada dla gawiedzi. Brak reakcji na antypolskie ataki lobby żydowskiego w USA kompletnie dyskwalifikuje prezesa wraz z PiS w oczach wielu Polaków.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama