107,6 FM

Kto w górę, kto traci?

W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska - 26,7 proc., PSL - 13,6 proc., SLD - 6,6 proc., Kukiz'15 - 5,9 proc, a Bezpartyjni Samorządowcy - 5,8 proc. - wynika z sondażu late poll opublikowanego przez Ipsos.

Pozostałe ugrupowania startujące w wyborach do sejmików w całej Polsce znalazły się poniżej progu wyborczego: Wolność w Samorządzie i Partia Razem uzyskały po 1,5 proc. poparcia, Ruch Narodowy - 1,3 proc., a partia Zieloni - 1,1 proc. głosów. Na inne komitety - podał Ipsos - głosowało 3 proc. badanych.

Frekwencja według tego badania wyniosła 53,4 proc.

Badanie late poll to badanie realizowane w dniu wyborów, po zakończeniu głosowania na podstawie cząstkowych wyników wyborów z wybranych losowo komisji.

W porównaniu do sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu opublikowanego w niedzielę wieczorem poparcie PiS-u zwiększyło się o niespełna 1 proc., a Koalicji Obywatelskiej o 2 proc. Z kolei poparcie dla PSL spadło o 3 punkty procentowe.

« 1 »
 • mee...
  22.10.2018 13:42
  PIS wygral, ale kto bedzie rzadzil w sejmikach...bo, zeby rzadzic trzeba miec wiekszasc, radze wiec spojrzec na wynki PO tzw KO ( jak oni lubuja sie w slowie: obywatelska, z ktora nie maja nic wspolnego, bo blizej im do Berlina, kto woli Brukseli, a i Kremlem nie gardza - patrz; sprzeciw przekopu mierzeji wislanej czy smolensk) PSL, a i SLD - zatem pis wygral teoretycznie, bo w praktyce sie okaze z kim psl i sld sie zwiarze koalicja by rzadzic...jezeli, to bedzie pis, to bedzie to jeszcze wieksza tragedia , a wlasciwie maski opadna calkowicie...
  doceń 2
 • Gość
  22.10.2018 13:48
  przegrała Polska :-(
  doceń 1
 • mee...
  22.10.2018 14:10
  ...a jak maski opadna, to swiadomosc na miescie wzrosnie...I wowczas byc moze - suweren wezmie sprawy w swoje rece - jak wojska na miasto nie wysla.
  doceń 1
 • Zbych
  22.10.2018 14:36
  Najgorsze jest to, że wciąż połowa społeczeństwa ma to wszystko gdzieś...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama