107,6 FM

Adam Struzik dalej marszałkiem mazowieckim?

Chociaż najwięcej mandatów zdobyło na Mazowszu PiS, województwem najprawdopodobniej będzie współrządzić Koalicja Obywatelska i PSL.

Oficjalne wyniki niedzielnych wyborów do sejmiku Mazowsza: 24 mandaty dla PiS, 18 dla Koalicji Obywatelskiej, 8 dla PSL i 1 dla Bezpartyjnych Samorządowców. Wprawdzie we wtorek w mediach pojawiły się doniesienia, że w 51-osobowym sejmiku PiS ma 25 mandatów, a 1 mandat miał otrzymać przedstawiciel Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, Konrad Rytel, ale po przeliczeniu głosów PKW podała ostatecznie, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 34,04 proc. głosów, a więc o jeden mandat mniej. 27,66 proc. Koalicji Obywatelskiej i 13,15 proc. poparcia dla PSL przekłada się łącznie na 26 mandatów, a to oznacza, że najbardziej prawdopodobna będzie w sejmiku mazowieckim współpraca właśnie tych dwóch ugrupowań - podobnie jak przez ostatnie 12 lat.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeśli koalicja z udziałem PO i PSL zostanie utrzymana, wówczas marszałkiem województwa pozostanie Adam Struzik z PSL, który swą funkcję sprawuje od 2001 r.

Zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama