107,6 FM

Pierwsze starcia podczas protestu "żółtych kamizelek" we Francji

Na Polach Elizejskich w Paryżu w sobotę przed południem doszło do pierwszych starć między policją a uczestnikami protestu "żółtych kamizelek". Policja użyła gazu łzawiącego, aby zatrzymać protestujących, podał Reuters.

W trakcie sobotnich protestów oraz jeszcze przed ich rozpoczęciem francuska policja zatrzymała 481 osób, z czego 211 przebywa w areszcie, poinformował przed południem premier Edouard Phillipe.

Rzeczniczka paryskiej policji poinformowała, że na Polach Elizejskich demonstrowało około 1500 osób. Wcześniej policja podawała, że w sobotę rano prewencyjnie zatrzymano ponad 350 osób, które mogły próbować wykorzystać protest do wzniecania rozrób.

Przyczyną protestu ruchu "żółtych kamizelek" była planowana przez rząd podwyżka akcyzy na paliwa, z wprowadzenia której jednak rząd na razie się wycofał. W poprzednich tygodniach w protesty wmieszali się chuligani, którzy wykorzystali je do bitw z policją oraz niszczenia sklepów i innych obiektów.

Protesty "żółtych kamizelek" rozszerzają się także na inne kraje - w sobotę podczas podobnej demonstracji w stolicy Belgii zatrzymano 70 osób.

 

« 1 »
  • WIARA CZYNI CUDA
    08.12.2018 15:26
    Kwitnie lewacka "demokracja" :) A będzie coraz gorzej w tym eurokołchozie. Nie chcą Jezusa Chrystusa będą mieli ałłacha i jak mu tam. By żyło się lepiej oczywiście. Gnije "córa" Kościoła i zgnije.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama