107,6 FM

Duża lawina w Dolinie Roztoki w Tatrach. Ratownicy przeszukują lawinisko

Wcześniej w tym rejonie widziano turystów. Trwa akcja ratowników TOPR.

Potężne masy śniegu ruszyły w stronę tatrzańskiej doliny z rejony przełęczy Krzyżne. Świadkowie wcześniej widzieli w rejonie zejścia lawiny dwójkę turystów, nie ma jednak pewności, czy zostali zasypani. Obecnie trwa akcja ratowników TOPR, którzy przeszukują lawinisko. 

W Tatrach obowiązuje znaczny, trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Wyzwolenie lawiny jest możliwe już przy małym obciążeniu dodatkowym, przede wszystkim na stromych stokach. Możliwe jest także samorzutne schodzenie średnich, a sporadycznie także dużych lawin. Warunki mogą się jeszcze pogorszyć, bo cały czas sypie śnieg.

« 1 »
TAGI:

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama