107,6 FM

Abp Skworc: otwórzmy kościoły

Jeśli nasi bracia, chrześcijanie innych wyznań, potrzebują miejsca na modlitwę, powinniśmy pozwolić im korzystać z naszych świątyń - przypomniał zalecenia I Synodu Diecezji Katowickiej abp Wiktor Skworc.

Abp Wiktor Skworc: otwórzmy kościoły dla chrześcijan innych wyznań (25.01.2019)
Radio eM

W Rozmowie Poranka metropolita katowicki wspominał otwartość ekumeniczną i inicjatywy na rzecz jedności swojego poprzednika bp. Herberta Bednorza. Zachęcał do dbania o dobre relacje i do współpracy, która na wielowyznaniowym Górnym Śląsku jest bardzo potrzebna.

Na antenie Radia eM arcybiskup zachęcał młodzież do uczestnictwa w "Panamie na Śląsku"- sobotnim czuwaniu i eucharystii w Jastrzębiu Zdroju. - Wielkie chrześcijańskie spotkania, takie jak ŚDM są nam bardzo potrzebne. Spotykamy się globalnie, by działać lokalnie - dodał metropolita katowicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy