107,6 FM

Premier: Udało nam się porozumieć w wielu aspektach

Udało nam się w wielu aspektach porozumieć, w niektórych pozostaliśmy przy swoich zdaniach; uważam, że temperatura sporu powinna zostać obniżona - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefami klubów i kół parlamentarnych w Sejmie.

Szef rządu stwierdził, że "państwa bardzo silne, dojrzałe, charakteryzuje jedna rzecz: otóż tam klasa polityczna, rządzący, potrafią się porozumieć czasami ponad pewnymi bieżącymi sporami politycznymi, w sprawach, które są ważne dla społeczeństwa".

"I mogę wyrazić moją wdzięczność, raz jeszcze podziękować, że tutaj, na tym spotkaniu, wykonaliśmy pierwszy dobry krok w tym kierunku i wyrazić pewnego rodzaju życzenie, żeby w różnych innych bardzo ważnych sprawach dla społeczeństwa, żebyśmy mogli również rozmawiać, żeby ta temperatura sporu politycznego została obniżona" - powiedział szef rządu.

"Pojawiły się takie głosy u przedstawicieli opozycji, ja jestem również za nie wdzięczny, bo także uważam, że ta temperatura powinna być obniżona, a więc tak, jak to jest w dojrzałych, silnych państwach. Cieszę się, że do takiego spotkania doszło, gdzie udało nam się w wielu aspektach porozumieć, a w niektórych pozostaliśmy przy swoich zdaniach" - dodał Morawiecki.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama