107,6 FM

Jakubiak: Z Markiem Jurkiem chcemy połączyć prawicę

Wspólnie z Markiem Jurkiem staramy się połączyć prawicę i to ogłosimy; będziemy razem z Prawicą Rzeczpospolitej budować listy na wybory do europarlamentu i do polskiego parlamentu - powiedział poseł niezrzeszony Marek Jakubiak, lider ugrupowania Federacja dla Rzeczpospolitej.

Jakubiak w rozmowie opublikowanej w poniedziałek na portalu wpolityce.pl pytany był o współpracę z liderem Prawicy Rzeczypospolitej.

"Wspólnie staramy się połączyć prawicę i to ogłosiliśmy. Jest to bardzo owocna współpraca. Będziemy razem z Prawicą Rzeczypospolitej budować listy na wybory do europarlamentu i do polskiego parlamentu. Prowadzimy rozmowy. Nie chcę mówić na ten temat za dużo, bo one odbywają się w kuluarach" - powiedział.

Dopytywany, czy wyklucza przyłączenie się do koalicji, którą tworzą m.in. partia "Wolność" i narodowcy, odpowiedział, że "są prowadzone rozmowy z tą koalicją". "Natomiast to są dwa różne światy. Oni chcą rozwalenia UE, a ja chcę UE naprawić" - dodał.

Jakubiak powiedział również, że "raczej nie rozważa" koalicji z PiS. "Natomiast tutaj, tak jak w przypadku tej pierwszej koalicji, która powstała gdzieś za moimi plecami, żadnych kategorycznych określeń nie używam" - zaznaczył.

« 1 »
  • Stanisław_Miłosz
    28.01.2019 19:25
    Czyli - skoro chcą Unię naprawiać - chcą wytargować dużo dobrych miejsc na lstach "zjednoczonej prawicy (PiS i koalicja), bo sami raczej szans nie mają.
    doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama