107,6 FM

Marcin Krupa: Katowice będą elektromobilne

Wprowadzenie opłat za wjazd samochodami spalinowymi do centrów miast jest nieuniknione. Takie przekonanie wyraził w Radiu eM Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Marcin Krupa: Katowice będą elektromobilne (7.02.2019)
Radio eM

Prezydent Katowic jest pewien, że stolica Górnego Śląska sprosta założeniom ustawy o elektromobilności, w myśl której do 2025 r. 30 proc. pojazdów obsługujących urzędy i wykorzystywanych do zadań publicznych mają stanowić pojazdy elektryczne lub napędzane gazem ziemnym.

W "Rozmowie poranka" Radia eM prezydent przypomniał, że cała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia realizuje nowatorskie projekty zmierzające do realizacji tego celu. Jak zaznaczył, należy dążyć do tego, aby w centrach miast poruszały się pojazdy ekologiczne, zarówno publiczne, jak i prywatne. Natomiast na trasach poza centrum i między miastami jeździłyby tradycyjne samochody i autobusy.

Marcin Krupa odniósł się też do planów budowy na terenie Muchowca budynków tzw. aparthoteli. Zapowiedział dalsze kroki, które mają zablokować tę inwestycję. Jak powiedział, zostanie złożone odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Wobec protestów mieszkańców prezydent zapowiadał jeszcze przed wyborami samorządowymi, że miasto nie dopuści do tej budowy. Po tym, jak została wydana decyzja środowiskowa dla tej inwestycji, katowicki urząd miasta postanowił zaskarżyć do Samorządowego Kolegium Odwoławczego własną decyzję w tej sprawie.

SKO jednak odrzuciło skargę. Teraz pozostaje więc odwołanie do sądu administracyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..