107,6 FM

Jerzy Polaczek: Propozycje PiS szansą na etaty dla młodych

Zaproponowane w tzw. Piątce Kaczyńskiego zmiany dotyczące kosztów pracy i PIT dla mlodych to szansa na poprawę kultury pracy - mówił w Radiu eM Jerzy Polaczek, śląski poseł PiS.

Jerzy Polczek: Propozycje PiS szansą na etaty dla młodych (27.02.2019)
Radio eM
Ze śląskiego punktu widzenia propozycje Prawa i Sprawiedliwości zawarte w tzw. Piątce Kaczyńskiego, są bardzo ważne - mówił Jerzy Polaczek w "Rozmowie poranka" Radia eM. Poseł zwrócił uwagę zarówno na wsparcie dla rodzin, zawarte w zapowiedzi rozszerzenia programu 500+ na każde dziecko, jak i na zmiany dotyczące pracy. Gość Radia eM liczy na to, że zwolnienie z podatku PiT osób przed 26 rokiem życia i podwyższenie kosztów uzyskania przychodów przez pracowników, zachęci pracodawców do zaoferowania młodym ludziom stałych umów o pracę zamiast tzw. umów śmieciowych.

Odpierając zarzuty opozycji, że propozycje PiS są nierealne, Jerzy Polaczek przywołał słowa jednej z dziennikarek "Gazety Wyborczej", która apelowała do opozycji, żeby zdecydowała się, czy piątka Kaczyńskiego to rozbijanie budżetu państwa, czy zagarnięcie propozycji opozycji.

Przestawiony przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego na ostatniej konwencji partii program obejmuje następujące zapowiedzi:
wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka;
obniżka lub brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia;
dodatkowa, trzynasta emerytura dla emerytów o najniższym świadczeniu (1100 zł) (i renciści?)
przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych PKS;
podwyższenie kosztów uzyskania przychodów przez pracowników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.