107,6 FM

Cztery strony kobiety

Mówi Anna Leszczyńska-Rożek, redaktor działu kobiecego w "Gościu Niedzielnym".

Jarosław Dudała: Aniu, Twój dział w "Gościu" nosi nazwę: "Cztery strony kobiety". O czym kobiety chętnie czytają?

Anna Leszczyńska-Rożek: Można by się spodziewać, że na tych stronach będą poruszane tematy związane tylko z urodą i modą. Ale ja nie nastawiam się tylko na to, choć takie tematy też się pojawiają. Myślę, że kobiety chętnie czytają o sprawach, które ich dotyczą – związanych z wychowaniem dzieci, prowadzeniem domu, nowinkami z różnych dziedzin, także naukowych.

Interesujące są historie innych kobiet, które osiągnęły coś niesamowitego. Gdy robiłam wywiad z astronautką Nicole Stott, mówiła mi, że jest zwykłą kobietą i nigdy nie myślała, że poleci w kosmos. Tymczasem okazało się, że jest to możliwe. Że można takie marzenia spełniać. Myślę, że takie historie mogą być inspirujące.

Cztery strony kobiety   Anna Leszczyńska-Rożek i amerykańska astronautka Nicole Stott Kobiety są też ciekawe nowinek kulinarnych, bo w tym obszarze też wciąż szukają inspiracji. Szeroki jest dział związany ze zdrowiem. Staram się tak dobierać tematy, by były jak najbardziej uniwersalne, interesujące dla kobiet młodszych i starszych.

Docierają do mnie sygnały, że do działu Cztery Strony Kobiety chętnie zaglądają też mężczyźni, co mnie bardzo cieszy.

Jakie są reakcje czytelniczek?

Dotychczas spotkałam się z pozytywnym odbiorem moich tekstów. Otrzymuję podpowiedzi, o czym kobiety chciałyby przeczytać i opinie na temat tego, co już było publikowane. Dochodzą do mnie sygnały od czytelniczek w różnym wieku, zajmujących się różnymi rzeczami. To mnie mobilizuje do dalszej pracy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama