107,6 FM

Cztery strony kobiety

Mówi Anna Leszczyńska-Rożek, redaktor działu kobiecego w "Gościu Niedzielnym".

Jarosław Dudała: Aniu, Twój dział w "Gościu" nosi nazwę: "Cztery strony kobiety". O czym kobiety chętnie czytają?

Anna Leszczyńska-Rożek: Można by się spodziewać, że na tych stronach będą poruszane tematy związane tylko z urodą i modą. Ale ja nie nastawiam się tylko na to, choć takie tematy też się pojawiają. Myślę, że kobiety chętnie czytają o sprawach, które ich dotyczą – związanych z wychowaniem dzieci, prowadzeniem domu, nowinkami z różnych dziedzin, także naukowych.

Interesujące są historie innych kobiet, które osiągnęły coś niesamowitego. Gdy robiłam wywiad z astronautką Nicole Stott, mówiła mi, że jest zwykłą kobietą i nigdy nie myślała, że poleci w kosmos. Tymczasem okazało się, że jest to możliwe. Że można takie marzenia spełniać. Myślę, że takie historie mogą być inspirujące.

Cztery strony kobiety   Anna Leszczyńska-Rożek i amerykańska astronautka Nicole Stott Kobiety są też ciekawe nowinek kulinarnych, bo w tym obszarze też wciąż szukają inspiracji. Szeroki jest dział związany ze zdrowiem. Staram się tak dobierać tematy, by były jak najbardziej uniwersalne, interesujące dla kobiet młodszych i starszych.

Docierają do mnie sygnały, że do działu Cztery Strony Kobiety chętnie zaglądają też mężczyźni, co mnie bardzo cieszy.

Jakie są reakcje czytelniczek?

Dotychczas spotkałam się z pozytywnym odbiorem moich tekstów. Otrzymuję podpowiedzi, o czym kobiety chciałyby przeczytać i opinie na temat tego, co już było publikowane. Dochodzą do mnie sygnały od czytelniczek w różnym wieku, zajmujących się różnymi rzeczami. To mnie mobilizuje do dalszej pracy.

« 1 »
 • RA-MI
  08.03.2019 14:32
  A kiedy będzie w "Gościu" dział dla mężczyzn? (sarkazm)
 • M.
  09.03.2019 11:09
  Ja uważam, że ten dział jednak odstaje jakością w dół od reszty i jest nie na miejscu.

  Przepisy? Naprawdę? Tego jest mnóstwo w sieci i gazetkach za złotówkę (i niekoniecznie gorsze).

  Gorzej: artykuły jak ten o prezentach świątecznych (przypisujący im zbyt dużą wagę, znacznie lepiej o tym samym pisała p. Gajos na blogu), modne kolory urządzania wnętrz (które racjonalnie jest urządzać na lata, więc moda zdąży się zmienić wiele razy) - wpisują się w nurt promowania "świecko-komercyjnego" punktu widzenia.

  Gdybym chciała "Panią domu", to bym kupiła "Panią domu". Od "Gościa" oczekuję jednak trochę innego podejścia (tematy o zdrowiu czy wychowaniu w ujęciu katolickim - jak najbardziej mogą być).

  Oprócz tego kwiatki typu: artykuł z akapitem o szkodliwości cukru, a obok przepis z naprawdę przesadną jego ilością.

  Ogólnie: wiele artykułów p. Leszczyńskiej-Rożek sprawiało wrażenie jakby mało autorka dała od siebie (nawet krytycznego wyboru i systematyzacji), tylko połączyła kilka artykułów z sieci. (Można porównać z wpisami i blogiem np. p. Teistera albo p. Gajos, gdzie lepiej widzę osobiste zaangażowanie i przemyślenia).

  I to taka zawartość ma być specjalnie dla mnie jako kobiety? To jest wręcz urągające.

  Zdarzają się artykuły ciekawe i wartościowe, ale dotychczas praktycznie wszystkie nie były aż tak bardzo specyficznie skierowane do kobiet, żeby nie dało się ich umieścić w Gościu i bez tego działu (wspomniane wyżej wychowanie, zdrowie, czy np. wywiady).

  Może gdyby nie było specjalnego działu, gdyby nie było presji, że coś trzeba napisać co tydzień, to takich artykułów: dobrych - skierowanych może trochę bardziej do kobiet, ale nie tylko - byłoby więcej.

 • jao
  10.03.2019 15:07
  Widać, że ma Kobieta charakter :-)
  doceń 2
 • jao
  10.03.2019 15:08
  Uważam, że taki dział był w Gościu potrzebny, dział z poradami. O wielu z nich nie miałam pojęcia. Chętnie czytam.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama