107,6 FM

"Będziemy namawiać na przyjmowanie karty LGBT plus"

Będziemy namawiać innych włodarzy miast do przyjęcia karty LGBT plus - mówi w poniedziałkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka.

Pytana, czy politycy Koalicji Europejskiej będą namawiać innych prezydentów miast do przyjęcia karty LGBT+ (po tym jak przyjął ja prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - PAP), Barbara Nowacka odpowiada: "Inicjatywa Polska na pewno! Musimy dbać o każdą wykluczoną osobę, zadbać o jej prawa i dobre samopoczucie w Polsce. Na poziomie krajowym i samorządowym trzeba wprowadzić rzetelną edukację równościową, walczyć z homofobią. PiS zupełnie nie po chrześcijańsku odrzuca osoby nieheteronormatywne. Pytanie co z ich sumieniem".

Na uwagę, że Platforma przez osiem lat rządów kluczyła w sprawie związków partnerskich, Nowacka mówi: "I to był błąd. Ale Platforma się zmieniła. Patrzę na Rafała Trzaskowskiego, Jacka Jaśkowiaka i widzę zmianę. Grzegorz Schetyna tez się zmienił. PO dzisiaj żałuje, że nie wprowadziła związków partnerskich".

Pytana, czy PO i PSL pozwoli szerokiej koalicji opozycji wprowadzić związki partnerskie Nowacka odparła: "Rozmawialiśmy o tym w Koalicji i po wyborach parlamentarnych, jeśli uda się nam pokonać PiS, związki partnerskie będą wprowadzone. Jestem co do tego przekonana po rozmowach w KE".

« 1 »
 • Gość
  11.03.2019 18:21
  To nie jest walka z wykluczeniem, tylko nadawanie nienależnych przywilejów. Wykluczone zostały nienarodzone dzieci, które chcą zabijać.
  doceń 17
 • gość777
  11.03.2019 20:37
  No to PiS ma w Październiku większość konstytucyjną!Dzięki KO!
  doceń 11
 • Niebieski
  14.03.2019 08:22
  Oby...
  doceń 0
 • Pk
  15.03.2019 20:27
  Ciekawe czy dostaną sie do PE bazując na głosach lgbt & sympatykach.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama