107,6 FM

"Będziemy namawiać na przyjmowanie karty LGBT plus"

Będziemy namawiać innych włodarzy miast do przyjęcia karty LGBT plus - mówi w poniedziałkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka.

Pytana, czy politycy Koalicji Europejskiej będą namawiać innych prezydentów miast do przyjęcia karty LGBT+ (po tym jak przyjął ja prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - PAP), Barbara Nowacka odpowiada: "Inicjatywa Polska na pewno! Musimy dbać o każdą wykluczoną osobę, zadbać o jej prawa i dobre samopoczucie w Polsce. Na poziomie krajowym i samorządowym trzeba wprowadzić rzetelną edukację równościową, walczyć z homofobią. PiS zupełnie nie po chrześcijańsku odrzuca osoby nieheteronormatywne. Pytanie co z ich sumieniem".

Na uwagę, że Platforma przez osiem lat rządów kluczyła w sprawie związków partnerskich, Nowacka mówi: "I to był błąd. Ale Platforma się zmieniła. Patrzę na Rafała Trzaskowskiego, Jacka Jaśkowiaka i widzę zmianę. Grzegorz Schetyna tez się zmienił. PO dzisiaj żałuje, że nie wprowadziła związków partnerskich".

Pytana, czy PO i PSL pozwoli szerokiej koalicji opozycji wprowadzić związki partnerskie Nowacka odparła: "Rozmawialiśmy o tym w Koalicji i po wyborach parlamentarnych, jeśli uda się nam pokonać PiS, związki partnerskie będą wprowadzone. Jestem co do tego przekonana po rozmowach w KE".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy