107,6 FM

Katowice: Rusza pierwsze centrum przesiadkowe

Centrum przesiadkowe "Ligota" rusza w środę 13 marca. Kierowcy z biletem Kolei Śląskich mogą do 20 godzin parkować tu za darmo.

Jeśli ktoś wjedzie na parking bez biletu lub zostawi samochód na czas dłuższy niż 20 godzin, musi liczyć się z karą w wysokości 369 zł. Samochód, który będzie stał na terenie parkingu 7 dni, zostanie odholowany.

- Pracownicy katowickiego MZUiM, który zarządza parkingiem, przez najbliższe dwa tygodnie będą pomagać mieszkańcom w zakresie wyjaśniania zasad korzystania z miejsc postojowych oraz obsługi parkomatów - dodaje rzecznik. Pracownicy MZUiM będą dostępni w dni robocze w godzinach od 8.30 do 16.30.

CP „Ligota” obsługiwane jest przez cztery linie autobusowe: 13, 51, które jeździły tu do tej pory, a także dwie nowe - 912 i 913, które kursują od listopada 2018 roku. Autobus 912 kursuje do przystanku „Ligota Akademiki”, natomiast 913 - dojeżdża do przystanku „Panewniki Owsiana”.

Wraz z uruchomieniem centrum przesiadkowego do sprzedaży trafia „bilet katowicki” - czyli imienny bilet miesięczny, który kosztuje 119 zł. Uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi autobusami i tramwajami obsługiwanymi przez ZTM na terenie Katowic oraz w pociągach Kolei Śląskich na terenie miasta Katowice.

W Katowicach trwa jeszcze budowa trzech centrów przesiadkowych - w Brynowie, na Zawodziu i przy ul. Sądowej.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • brunero
  12.03.2019 12:41
  Acha. Żeby zaparkować samochód i przesiąść się na autobus, muszę mieć bilet kolejowy?
  doceń 3
 • brunero
  12.03.2019 12:44
  Już wiem. Mogę przyjechać pociągiem i przesiasć się na autobus. A samochód do zaparkowania wynajmę na miejscu.
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama