107,6 FM

Katowice: Rusza pierwsze centrum przesiadkowe

Centrum przesiadkowe "Ligota" rusza w środę 13 marca. Kierowcy z biletem Kolei Śląskich mogą do 20 godzin parkować tu za darmo.

Pierwsze w Katowicach Centrum Przesiadkowe nosi nazwę „Ligota”. Powstało przed dworcem PKP Katowice-Ligota. Rusza w środę 13 marca.

Tego dnia zostaną uruchomione parkomaty, które będą skanować bilety osób chcących bezpłatnie skorzystać z parkingu w CP „Ligota”.

Na terenie centrum przesiadkowego znajdują się parking naziemny dla 110 samochodów, zadaszone perony autobusowe i parking dla rowerów. Jest też kiss&ride - miejsce na krótkotrwałe parkowanie do 3 minut, postój dla taksówek i biletomat. W kwietniu zostanie też uruchomiona w tym miejscu stacja rowerów miejskich.

Aby skorzystać z bezpłatnego parkingu, należy wjechać na teren CP „Ligota”. Po zaparkowaniu samochodu należy zeskanować w parkomacie ważny bilet Kolei Śląskich, uprawniający do rozpoczęcia lub zakończenia podróży na stacji kolejowej Katowice-Ligota, np. tzw. „bilet katowicki”.

Jeśli biletu jeszcze nie mamy, trzeba niezwłocznie go kupić, np. poprzez aplikację mobilną do zakupu biletów lub na terenie dworca PKP Ligota. - Parkomat wyda nam tzw. bilet zerowy, który należy umieścić w pojeździe w widocznym miejscu. Parkowanie w centrum przesiadkowym na opisanych zasadach jest bezpłatne do 20 godzin - wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • brunero
  12.03.2019 12:41
  Acha. Żeby zaparkować samochód i przesiąść się na autobus, muszę mieć bilet kolejowy?
  doceń 3
 • brunero
  12.03.2019 12:44
  Już wiem. Mogę przyjechać pociągiem i przesiasć się na autobus. A samochód do zaparkowania wynajmę na miejscu.
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama