107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Episkopat wyda dokument społeczny

Arcybiskup Wiktor Skworc zapowiedział publikację 25 marca dokumentu społecznego Konferencji Episkopatu Polski. Ma to być przypomnienie w roku wyborczym zasad Katolickiej Nauki Społecznej.

Abp Wiktor Skworc: Episkopat wyda dokument społeczny (15.03.2019)
Radio eM

Odnosząc się do ostatniego Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, na którym biskupi m.in. dokonali wyboru przewodniczącego, a także zajęli się m.in. obroną niedzieli wolnej od handlu i raportem o nadużyciach seksualnych w Kościele, metropolita katowicki zauważył, że biskupi świętowali także 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski ze Stolicą Apostolską oraz 100-lecie Konferencji Episkopatu. Podkreślił znaczenie tych rocznic.

Abp Wiktor Skworc zachęcał też w "Rozmowie poranka" do modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego ks. Jana Machy. Zbliża się ku końcowi proces beatyfikacyjny tego męczennika II wojny światowej. Najbliższa niedziela będzie w archidiecezji katowickiej Niedzielą z ks. Janem Machą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy