107,6 FM

20.03.2019 | Wiesław Bełz: Katowice dla rowerzystów jak Wiedeń

Katowice mają szansę stać się miastem tak przyjaznym rowerzystom jak Wiedeń, na razie jednak infrastruktura pozostawia wiele do życzenia - mówił na antenie Radia eM Wiesław Bełz, nowy prezes Rowerowych Katowic.

Wiesław Bełz: Katowice mogą być dla rowerzystów jak Wiedeń (20.03.2019)
Radio eM

Wybrany przez kilkoma dniami na prezesa stowarzyszenia Rowerowe Katowice Wiesław Bełz zauważył, że w Katowicach jest sporo ścieżek rowerowych, które jednak nie łączą się w jeden system, dlatego nie da się przejechać nimi z dzielnicy do dzielnicy. Żeby to zmienić, potrzeba więcej dobrej woli władz miasta - uważa gość :Rozmowy poranka". Zwrócił też uwagę, że badania wskazują na to, że w śląskich miastach przywiązanie do podróżowania na rowerze nie jest tak duże, jak w innych regionach. Potrzebna jest konsekwentna polityka miejska w tej dziedzinie. Wiesław Bełz wyraził opinię, wprawdzie założenia takiej polityki zostały w mieście uchwalone jeszcze w 2014 roku, natomiast brak jej realizacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Rowerzysta
    24.03.2019 22:30
    Ten Pan prezes chyba nie bardzo orientuje się o czym opowiada i to praktycznie w każdym wątku?
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy