107,6 FM

Adam Wesołowski: Filharmonia Śląska światowym centrum Góreckiego

Stworzenie w Filharmonii Śląskiej światowego centrum gromadzącego informacje o wszystkich inicjatywach związanych z Henrykiem Mikołajem Góreckim zapowiada dyrektor filharmonii Adam Wesołowski.

Adam Wesołowski: Filharmonia Śląska światowym centrum Góreckiego (10.04.2019)
Radio eM

Dyrektor Filharmonii Śląskiej podkreślił w "Rozmowie poranka" Radia eM, że Henryk Mikołaj Górecki jest jedną z najbardziej znanych postaci ze Śląska. Wciąż jest w świecie rozpoznawany jako wybitny kompozytor, ale ta popularność słabnie. Dlatego trzeba dbać o jej podtrzymywanie. Temu miałaby służyć zarówno cyfrowa biblioteka w Filharmonii Śląskiej, jak i człowiek pełniący rolę swego rodzaju ambasadora, który przy okazji różnych wydarzeń muzycznych na świecie zabiegałby o umieszczenie w programie muzyki Góreckiego.

Adam Wesołowski nie krył satysfakcji z powodzenia, jakim cieszy się wprowadzony niedawno nowatorski pomysł na multimedialne koncerty organowe w Filharmonii Śląskiej. Słuchacze mogą w czasie koncertu obserwować na dużych ekranach widok z kamer pokazujących grę organisty, a także wnętrze organów.

Gość Radia eM zapowiedział też nowe rozwiązania skierowane głównie do osób niepełnosprawnych, które korzystając z urządzeń mobilnych będą mogły lepiej poruszać się po filharmonii i zdobywać potrzebne informacje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy