107,6 FM

Roman Włodarz: susza bardzo zagraża rolnictwu

Trwająca od kilku tygodni susza bardzo zagraża rolnictwu - mówił w Radiu eM Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej. Wyjaśnił też, że zapowiedziane przez rząd dopłaty do hodowli, to zamrożone od lat środki unijne.

Roman Włodarz: susza bardzo zagraża rolnictwu (24.04.2019)
Radio eM

Jak mówił w „Rozmowie poranka” Radia eM Roman Włodarz, w marcu wielkość opadów atmosferycznych wyniosła tylko połowę normy, a w kwietniu były znacznie mniejsze. Jeśli taka sytuacja będzie się utrzymywać, to już wkrótce najbardziej ucierpią uprawy zbóż. Natomiast w miesiącach letnich, zwykle bardziej deszczowych, rozstrzygnie się wielkość plonów owoców i warzyw.

Prezes Śląskiej Izby Rolniczej tłumaczył też, że z zapowiedzianego przez Prawo i Sprawiedliwość dofinansowania na hodowlę krów i świń, o którym ostatnio zrobiło się głośno, skorzystają tylko mali hodowcy. Chodzi bowiem o środki na poprawę tzw. dobrostanu hodowanych zwierząt, czyli zapewnienie im lepszych warunków życia. Są to środki unijne na ten cel przyznane Polsce w 2012 roku i do tej pory niewykorzystane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy