107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Modlimy się o dialog

- Przywódcy religijni muszą zdecydowanie odciąć się od aktów terrorystycznych - mówi metropolita katowicki. - Modlimy się o dialog i pokój wśród wyznawców religii monoteistycznych.

O odpowiedzialności islamskich przywódców religijnych i polityków za ataki terrorystyczne i brak prewencji mówił metropolita katowicki.

W "Rozmowie poranka" podsumował też pierwszą edycję Szkoły Katechetów Parafialnych.

Na zakończenie komentarz do sytuacji nauczycieli i prośba: "Nie ulegajmy emocjom, potrzeba dialogu i szukania porozumienia".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Dijskra
  26.04.2019 20:59
  Słuchając dzisiejszego wywiadu szczęka mi opadła i definiując się jako rzymski katolik postanowiłem zabrać głos. Apeluję : Ekscelencjo arcybiskupie nawróć się póki Chrystus woła :
  doceń 0
 • Dijskra
  26.04.2019 20:59
  Słuchając dzisiejszego wywiadu szczęka mi opadła i definiując się jako rzymski katolik postanowiłem zabrać głos. Apeluję : Ekscelencjo arcybiskupie nawróć się póki Chrystus woła :
  doceń 0
 • Dijskra
  26.04.2019 21:45
  Słuchając dzisiejszego wywiadu szczęka mi opadła i definiując się jako Rzymski Katolik postanowiłem zabrać głos. Apeluję : Ekscelencjo arcybiskupie nawróć się póki Chrystus woła : " Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie". Tymczasem Ekscelencja mówi : "Łączy nas [ muzułmanów, chrześcijan, żydów] wiara w tego samego Boga." Zdanie to jest herezją z ust tak wysoko postawionego dostojnika kościelnego. Gdyby przyjąć to zdanie za prawdę można dojść, na drodze rozumowej do wielu bardzo błędnych wniosków 1. Skoro wierzymy w tego samego Boga Ojca, to prorokiem tego Boga był Izajasz, Jeremiasz a także Mahomet. 2. Mahomet założył kościół (wspólnotę) , po objawieniach Boga Ojca na górze Hira. 3. Skoro Bóg Ojciec [wg. Ekscelencji] założył dwa Kościoły, jaki był tego cel ? 4. Skoro Bóg Ojciec założył dwa kościoły wynika z tego wniosek - w obu można żyć w jedności z Bogiem i dostąpić zbawienia, oraz jakiekolwiek próby nawracania muzułmanów są pozbawione sensu. 4. Dlaczego ten Bóg Ojciec do nas chrześcijan mówi : "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne". Tymczasem ten sam Bóg mówi do nas przez Mahometa : " Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: "Zaprawdę, Bóg - to Mesjasz, syn Marii!" A Mesjasz powiedział: "Synowie Izraela! Czcijcie Boga, mojego Pana i waszego Pana!" Oto, zaprawdę, kto daje Bogu współtowarzyszy, temu Bóg zabronił wejścia do Ogrodu! Jego miejscem schronienia będzie ogień. A niesprawiedliwi nie będą mieli żadnych pomocników! (Kor, 5:72) "
  doceń 0
 • Dijskra
  26.04.2019 21:47
  Ja naprawdę rozumiem to że takie gł upstwa wygaduje Papież, w końcu nie bez przyczyny został wybrany. Ale polski arcybiskup ! Nie piszę tego ze złośliwości, tylko z obowiązku. Mam obowiązek upominać Pasterzy jeśli błądzą. Tym bardziej, jeśli instytucja Ekskomuniki herezjarchów nie funkcjonuje w współczesnym Kościele. Mam nadzieję że Jego Ekscelencja się ustosunkuje w najbliższym piątkowym spotkaniu i wycofa się z tego sformułowania. Więcej tutaj: pch24 ->chrzescijanie-i-muzulmanie-wierza-w-tego-samego-boga
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy