107,6 FM

IV Śląska Piesza Pielgrzymka "Z buta po Miłosierdzie". Pielgrzymi w drodze do Krakowa-Łagiewnik

Prawie 120 km w cztery dni - to dystans jaki przemierzy IV Śląska Piesza Pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik. W pielgrzymkę "Z buta po Miłosierdzie" wyruszyli wierni z Gliwic i Bytomia-Miechowic. Na miejsce dotrą jutro.

Dziś trzeci dzień pielgrzymowania grupy ponad 120 pątników, którzy idą w IV Śląskiej Pieszej Pielgrzymce "Z buta po Miłosierdzie". Młodzi - diecezji gliwickiej, katowickiej, ale również kilku innych diecezji z całej Polski - wyruszyli w dwóch grupach: z Gliwic i z Bytomia-Miechowic. Mają do przejścia 120 km podzielonych na 4 etapy. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dotrą 4 maja. 

Pielgrzymka trudna - mówią jej uczestnicy - ale chęć oddania intencji w Łagiewnikach ogromna, dlatego mimo zmęczenia nie poddają się w drodze:

Opiekun duchowy pielgrzymów - ks. Marcin Paś, zachęca do pielgrzymowania również duchowego i do składania intencji, które zaniesione będą przed obraz Jezusa Miłosiernego:

Złożyć intencję można tutaj: IV Śląska Piesza Pielgrzyma "Z buta po Miłosierdzie" - poproś o modlitwę

Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem "Pragnę....". Jej szczególnymi patronami są św. Jan Paweł II i św. s. Faustyna. Pielgrzymi rozważają drugi uczynek miłosierdzia względem ciała – "spragnionych napoić' oraz szukają dróg realizacji dzieła Miłosierdzia w swoim życiu.

Punktem kulminacyjnym będzie Eucharystia, która odprawiona zostanie w kaplicy klasztornej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama