107,6 FM

Jan Olbrycht: Nie ukrywamy różnic światopoglądowych

Nie ukrywamy różnic światopoglądowych - mówił o Platformie Obywatelskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego z jej ramienia, dr Jan Olbrycht, który jest także kandydatem Koalicji Europejskiej w najbliższych wyborach do PE.

Jan Olbrycht: Nie ukrywamy różnic światopoglądowych (7.05.2019)
Radio eM

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM wyjaśnił, że w składzie Koalicji Europejskiej są partie o bardzo różnych poglądach. Łączy je nastawienie proeuropejskie, poglądy gospodarcze, natomiast różnią sprawy światopoglądowe. Dodał, że wymogi koalicyjne wymuszają taki układ list wyborczych, że on sam znalazł się dopiero na 4. miejscu na liście w woj. śląskim.

Jan Olbrycht przyznał, że niedawne wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, w którym tuż przed przemówieniem Donalda Tuska zaatakował on Kościół, stało się kłopotliwe dla Platformy Obywatelskiej. Zaznaczył, że choć niektórzy chcieliby skrętu PO w lewo, to on sam wolałby skręt w prawo. – Nie ukrywamy swoich różnic światopoglądowych – mówił dr Olbrycht.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy