107,6 FM

Bieruń: 9 lat po powodzi wciąż istnieje zagrożenie

Po powodzi w 2010 roku władze Bierunia i powiatu umocniły przerwane wały przeciwpowodziowe, jednak ciągle w powiecie są miejsca zagrożone zalaniem. Obecny zarząd gminy ma już pozwolenie na budowę brakujących umocnień. Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

Mija 9 lat od momentu, kiedy wielka woda wylała w Bieruniu. Mieszkańcy powiatu dobrze pamiętają te dni. Czy teraz mogą już czuć się bezpieczni?

Gdy zbliża się maj i wody wzbierają - czują lęk i obawiają się kolejnej wielkiej wody. Mieszkańcy Bierunia 9 lat temu doświadczyli niszczącego żywiołu - powodzi. Zaraz po tym kataklizmie umocniono zniszczone wały przeciwpowodziowe, jednak - jak twierdzi wicestarosta bieruńsko-lędziński Kazimierz Chajdas - powiat nadal jest zagrożony zalaniem. To dlatego czynił starania, aby budować kolejne umocnienia. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku:

Na ten cel przyznano w tym roku przyznano z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej 5 i pół mln zł. Dodajmy, że w skutek powodzi w 2010 roku w Bieruniu Nowym zalanych, lub podtopionych było 870 budynków mieszkalnych i gospodarczych, a ponad 2300 osób ewakuowano. Bezpośrednich ofiar powodzi nie było, jednak kilka osób zmarło wskutek przeżytej traumy, były to osoby starsze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama