107,6 FM

Abp Skworc: Dzieci są bezpieczne

- Dzieci uczestniczące w katechezie czy rekolekcjach są bezpieczne - zapewniał metropolita katowicki. Wyjaśnił też procedury, jakie są uruchamiane w archidiecezji w przypadku informacji o przestępstwach nadużyć seksualnych wobec dzieci.

2019 05 17 rozmowaporanka
Abp Wiktor Skworc.
Radio eM

O zawierzeniu wszystkich diecezjan Matce Bożej w Lourdes, a także o wezwaniu do nawrócenia mówił dziś abp Skworc. W "Rozmowie poranka" odniósł się do oświadczenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w którym czytamy: "W imieniu całej Konferencji Episkopatu pragnę jak najmocniej przeprosić wszystkie osoby pokrzywdzone. Zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakich doznali". - Jest to stanowisko wszystkich biskupów - podkreślił abp Skworc.

W rozmowie znalazło się także zaproszenie do udziału w Metropolitalnym Święcie Rodziny oraz Pielgrzymce Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama