107,6 FM

"Wiadomości" ujawniły kolejne wypowiedzi polityków PO przychylne związkom partnerskim

W poniedziałek "Wiadomości" ujawniły wypowiedzi szefa klub PO-KO Sławomira Neumanna oraz posła PO Michała Szczerby, w których zapowiedzieli oni poparcie dla wprowadzenia związków partnerskich. Wcześniej kontrowersje w tej kwestii wzbudziła wypowiedź Rafała Grupińskiego.

Słowa posła Platformy Rafała Grupińskiego zostały przywołane na niedzielnej konwencji PiS w Krakowie. Podczas sobotniego marszu "Polska w Europie" w Warszawie został on zapytany, co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich.

"My na pewno w tej sprawie będziemy działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października. Po prostu musimy prowincje przyciągnąć do głosowania. (...) Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał (Trzaskowski - PAP) mówił w Warszawie, ale my już tego nie możemy mówić w... czy Świebodzinie. Tam nas ludzie przepędzą. To jest problem" - odparł polityk Platformy.

Na nagraniu wyemitowanym w poniedziałek w "Wiadomościach" słyszymy, jak podczas sobotniego marszu szef klubu PO-KO Sławomir Neumann został zapytany, czy "możemy liczyć na poparcie Platformy w realizacji związków partnerskich". "Będą. Usłyszycie to jeszcze przed jesienią" - odparł Neumann.

Na kolejnym nagraniu słychać, jak inny polityk Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba mówi: "Jedyne co, to PSL może wstrzymać, ale nie sądzę, bo rada PSL-u jest liberalna". "Zresztą to będzie już po wyborach, więc oni już nie będą zabiegać o żaden elektorat. Ja mówię, że związki będą elementem programu" - dodał polityk.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, że wypowiedź Grupińskiego to "kolejny dowód na to, że Platforma reprezentuje typ partii skrajnie niewiarygodnej, takiej, która traktuje politykę jako jedną wielką manipulację".

Odnosząc się do tych słów, lider PO Grzegorz Schetyna powiedział, że "Kaczyński jest ostatnią osobą, która może mówić o wiarygodności". Jego zdaniem PiS - pięć dni przed wyborami do PE - jest w "totalnym odwrocie" i "próbuje przykryć to sprawami, których tak naprawdę nie ma, bo być nie może". "Wypowiedź (Grupińskiego - PAP) jest pocięta, spreparowana i nieprawdziwa" - ocenił Schetyna.

« 1 »
 • Jurek
  21.05.2019 09:41
  Jakby w Polsce podchodzilo sie rozsaadniej do kwestii seksualnosci w tym uznania zwiazkow partnerskich to takze kzej by mial KK. Do seminariow nie pchaliby sie homoseksualisci (bo latwiej byloby ulozyc im zycie w spoleczenstwie)
  doceń 10
 • Gość
  21.05.2019 10:44
  Oczywiście, gdyby KK myślał, nauczyłby się może czegoś dobrego z doświadczeń brytyjskich, i negocjacji miedzy Kościołem Anglii a państwem w sprawie związków osób tej samej płci... Rozsądny kompromis, zachowanie równowagi, zachowanie własnych przekonań, ale również poszanowanie ludzkich wyborów i sposobów życia.... Polecam... Do tego trzeba jednak lepszego zrozumienia, jaka jest naprawdę rola kościoła w państwie, społeczeństwie. Niestety, polskiemu KK marzy się dość siermiężna teokracja, zbudowana na "mocnym fundamencie" nauczania Jana Pawła... a nie jakieś tam zgniłe kompromisy z "lewactwem, genderyzmem, pedalstwem i innymi zachodnimi zepsuciami". W efekcie już pewnie niedługo z kk zostaną tylko grupki konfesyjnych fanatyków nienawidzących współczesnego świata i ludzi
 • gosc
  21.05.2019 22:41
  Kolego GOŚĆ, prezentujesz poglądy protestanckie. Liczysz, że Katolicy zgodzą się z Tobą? To by oznaczało zmianę wyznanie, relatywizm lub może cynizm. Poza tym upadły Kościół Anglikański to nie jest dobry przykład.
  doceń 8
 • konserwatysta
  24.05.2019 21:14
  Mnie denerwuje jak gdy tylko wyrażam poparcie dla małżeństw jednopłciowych (tylko cywilnych) jestem określany liberałem. Ja jestem ultrakonserwatystą (nigdy się nie upiłem, nie spróbowałem też nigdy narkotyków, potępiam narkomaństwo i aborcję). Jeżeli w jednej sprawie, która dla dobra społecznego powinna być rozwiązana jestem określany pojęciem liberalny - (to nie jest dobre słowo bo instytucjonalizacja związków homoseksualnych jest iście konserwatywnym postulatem, to w Polsce nie ma konserwatystów, bo prawie każdy przeciętny mieszkaniec Polski upił się kiedyś, popiera in vitro lub jest antyklerykałem, a ja się trzymam dzielnie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama