107,6 FM

Bytom: rusza program szkoleń dla nauczycieli. Zaangażuje się m.in. Opera Śląska

Nauczyciele w Bytomiu zostaną objęci Miejskim Programem Edukacji Kulturalnej. Zaangażowane zostaną różne instytucje kultury. Program szkoleń dla nauczycieli potrwa przez trzy lata.

Opera Śląska, Bytomskie Centrum Kultury, Muzeum Górnośląskie i wiele innych. Bytomskie placówki kultury łączą siły i wspólnie będą szkolić nauczycieli. - W mieście rusza właśnie trzyletni Miejski Program Edukacji Kulturalnej - mówi Anna Wróblowska, pełniąca obowiązki dyrektora Teatru Rozbark:

Dodajmy, że w programie wezmą udział również instytucje z innych miast. Wśród nich Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, czy Uniwersytet Śląski.

Miejski program przybrał nazwę: Pokłady kultury. Celem jest to, by nauczyciele  lepiej przekazywali wiedzę o kulturze dzieciom i młodzieży. Mówi Aleksandra Drzazga, nauczyciel w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu:

Nauczycieli będą szkolić także pracownicy Regionalnego Instytutu Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama