107,6 FM

Adam Gawęda: Budowa nowych kopalń wymaga dialogu

Budowa nowych kopalń wymaga dialogu - mówił w Radiu eM senator Adam Gawęda, zwracając uwagę, że taki dialog z mieszkańcami jest potrzebny w przypadku planów budowy kopalni w Ryniku-Paruszowcu.

Adam Gawęda: Budowa nowych kopalń wymaga dialogu
Radio eM

Jak mówił senator Adam Gawęda, złoża węglowego pod ziemią, które jest własnością Skarbu Państwa, nie da się przenieść w inne miejsce, dlatego istotna jest sprawa planowania przestrzennego. Zwrócił uwagę, że w przypadku Paruszowca wydobycie miałoby być prowadzone głównie pod terenem zalesionym, ale nie tylko.

- Możemy spróbować takich nowoczesnych rozwiązań, które uciążliwości na powierzchni ograniczą do minimum - przekonywał gość "Rozmowy poranka" w Radiu eM i wyraził nadzieję, że faktami, badaniami i dokumentami można przekonać społeczeństwo, tylko potrzebny jest w tej sprawie dialog.

- Górnictwo dzisiaj stoi przed bardzo poważnym zadaniem: stworzenia takich warunków, by jak najmniej degradować środowisko, zapewnić miejsca pracy i tworzyć nowoczesne technologie w taki sposób, żeby wydobywany węgiel był poddawany bardzo nowoczesnym technologiom - mówił senator Gawęda.

Gość Radia eM przyznał, że bardzo duży import węgla przez spółki energetyczne jest niekorzystny, także ze względu na niebezpieczeństwo wybuchu pożaru na składach węgla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..