107,6 FM

Drogomyśl: Warsztaty Terapii Zajęciowej zagrożone. Rodzice mówią o dramacie

Ważą się losy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Drogomyślu w powiecie cieszyńskim. Z powodu złego stanu technicznego Zameczku, w którym się odbywają, warsztaty mogą zostać przeniesione do Skoczowa.

Przyszłość Warsztatów Terapii Zajęciowej  w Drogomyślu, to temat który od dwóch miejscy mocno porusza społeczność powiatu cieszyńskiego. W kwietniu pojawiła się informacja, że ponad 70 uczestników warsztatów zostanie przeniesionych do Skoczowa. Starosta cieszyński - Mieczysław Szczurek, rozważa taką możliwość ze względu na zły stan techniczny zabytkowego zameczku,  w którym Warsztaty mają miejsce:

Przeciwko przenosinom protestują rodzice uczestników warsztatów. - To byłby dramat - mówią.

W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Drogomyślu bierze udział 75 uczestników z umiarkowaną niepełnosprawnością. Protestują również radni gmin Chybie i Strumień oraz społeczność lokalna Drogomyśla. Dlaczego? Będziemy wyjaśniać w Strefie Interwencji eMisji Specjalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama