107,6 FM

Bytom. Krytyczny raport o stanie miasta. Długi, zaniedbane drogi i mieszkania

250 mln złotych długu, zaniedbane drogi, kanalizacja i mieszkania komunalne. Taki obraz Bytomia rysuje się z raportu o stanie miasta, jaki przedstawił dziś prezydent Mariusz Wołosz.

Bytom jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej - mówił dziś podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Mariusz Wołosz. Obecnie gmina ma 250 mln długu. Jak podkreślał prezydent miasta sporo do życzenia pozostawia także stan dróg, kanalizacja, czy mieszkania komunalne:

Debata nad raportem o stanie Bytomia odbędzie się w trakcie najbliższej sesji Rady Miejskiej - 24 czerwca. Wtedy też prezydent Mariusz Wołosz będzie ubiegał się o absolutorium. Jak sytuację Bytomia ocenia skarbnik miasta - Ewa Tomczak?

Dodajmy, że co roku na odsetki i obsługę długu Bytom wydaje 7 mln złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama