107,6 FM

Katowice: Uwaga! Czad latem też jest groźny!

Uwaga! Czad latem też jest groźny! W upalne dni nie działa prawidłowo wentylacja grawitacyjna - ostrzegają strażacy i inspektorat budowlany.

Od 1 czerwca 180 zgłoszeń i 9 osób poszkodowanych. Śląska straż pożarna odkąd nastały upały wyjeżdża do czadu. Sytuacja szczególnie nasila się na katowickich osiedlach Tysiąclecie i Paderewskiego. Jak powiedziała Radiu eM Aneta Gołębiewska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach - czad jest groźny nawet latem:

Mieszkańcy katowickiego osiedla Tysiąclecia przyznają, że w ostatnich dniach straż pożarna jest częstym gościem na osiedlu:    

Wysokie temperatury negatywnie wpływają na stan przewodów kominowych. To z kolei zwiększa ryzyko powstania tzw. ciągu wstecznego, który może być bardzo niebezpieczny. Mirosław Skórski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach zwraca uwagę, że zamykanie okien przed upałem może przyczynić się do ulotnienia tlenku węgla.

Niestety, tak naprawdę nie ma skutecznego rozwiązania tego problemu. Jedyną metodą jest przeczekanie upałów i branie kąpieli wieczorem lub wcześnie rano. Czyli wtedy, gdy słońce nie ogrzewa intensywnie przewodów kominowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama