107,6 FM

TVP Info: Jerzy Owsiak przeprasza "Matkę Kurkę"

Założyciel WOŚP Jerzy Owsiak zamieścił w internecie nagranie, w którym - decyzją sądu - przeprasza blogera Piotra Wielguckiego piszącego pod pseudonimem "Matka Kurka" za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów i nieuzasadnione oceny - podał portal TVP Info.

Jak przypomina TVP Info, 14 października 2014 r. Jerzy Owsiak "na portalu kreciola.tv zamieścił film, w którym pomówił blogera Piotra Wielguckiego - piszącego pod pseudonimem Matka Kurka - o ukrywanie dochodów oraz określał go mianem «marginesu społecznego»".

"Wielgucki w odpowiedzi na takie słowa pozwał Owsiaka. W środę Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok w sprawie - Owsiak naruszył dobra osobiste powoda, kierując pod jego adresem nieprawdziwe sformułowania. Sąd zobowiązał także Owsiaka - w terminie siedmiu dni od dnia wydania wyroku - do opublikowania przeprosin w mediach" - czytamy w artykule.

TVP Info poinformowało, że w piątek założyciel WOŚP zamieścił na portalu kreciola.tv przeprosiny skierowane do blogera.

"Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem «Matka Kurka», za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go «nierobem» oraz «murem» (człowiekiem z marginesu społecznego), naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie kreciola.tv Jerzy Owsiak" - mówi Owsiak na nagraniu.

« 1 »
 • dziejopis
  15.06.2019 12:59
  Tak dla równowagi. Proszę łaskawie o link do tekstu Gościa Niedzielnego informującego o tym, że na podstawie wyroku sądu Matka Kurka przepraszał p. Owsiaka. Taki fakt miał miejsce, czy Gość o nim powiadomił czytelników? To retoryczne pytanie.
  doceń 14
 • dziejopis
  15.06.2019 13:59
  Przy czym ja prosiłem o link do tekstu informującego o wyroku, a nie o ciężkim losie p. Wielguckiego, któremu sąd nie pozwala pisać co popadnie. 4/5 artykułu https://www.gosc.pl/doc/2370211.Owsiak-kontra-Matka-Kurka-Jest-skazanie to nie info o fakcie lecz cytowanie wypowiedzi Matki Kurki, co sądzi o wyroku i o p. Owsiaku.
 • A.G.
  15.06.2019 14:18
  Czy TVP INFO wie, co Matka Kurka wypisuje za niesamowite bzdury i jak obraża inne osoby na Twitterze ?
 • Savonarola
  16.06.2019 06:41
  Wszyscy wiemy co dla nas zrobil Jerzy Owsiak.Patrzymy na te seduszka przyklejone do aparatury,odwiedzajac naszych chorych w szpitalach,a "matka kurka"...no coz,jest taki czlowiek i jako chrzescijanie powinnismy sie za niego modlic.
  doceń 10

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama