107,6 FM

TVP Info: Jerzy Owsiak przeprasza "Matkę Kurkę"

Założyciel WOŚP Jerzy Owsiak zamieścił w internecie nagranie, w którym - decyzją sądu - przeprasza blogera Piotra Wielguckiego piszącego pod pseudonimem "Matka Kurka" za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów i nieuzasadnione oceny - podał portal TVP Info.

Jak przypomina TVP Info, 14 października 2014 r. Jerzy Owsiak "na portalu kreciola.tv zamieścił film, w którym pomówił blogera Piotra Wielguckiego - piszącego pod pseudonimem Matka Kurka - o ukrywanie dochodów oraz określał go mianem «marginesu społecznego»".

"Wielgucki w odpowiedzi na takie słowa pozwał Owsiaka. W środę Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok w sprawie - Owsiak naruszył dobra osobiste powoda, kierując pod jego adresem nieprawdziwe sformułowania. Sąd zobowiązał także Owsiaka - w terminie siedmiu dni od dnia wydania wyroku - do opublikowania przeprosin w mediach" - czytamy w artykule.

TVP Info poinformowało, że w piątek założyciel WOŚP zamieścił na portalu kreciola.tv przeprosiny skierowane do blogera.

"Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem «Matka Kurka», za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go «nierobem» oraz «murem» (człowiekiem z marginesu społecznego), naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie kreciola.tv Jerzy Owsiak" - mówi Owsiak na nagraniu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama