107,6 FM

Marek Wadowski: Węgiel będzie potrzebny jeszcze przez kilkadziesiąt lat

Węgiel będzie potrzebny jeszcze przez kilkadziesiąt lat w polskiej energetyce - mówił w Radiu eM Marek Wadowski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansów Grupy TAURON.

Marek Wadowski: Węgiel będzie potrzebny jeszcze przez kilkadziesiąt lat (17.06.2019)
Radio eM

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM zaznaczył, że będzie tak, mimo iż Tauron inwestuje w energię ze źródeł odnawialnych. Zauważył, że faktycznie w ostatnim roku nastąpiło spowolnienie w konsumpcji w Polsce energii z OZE, na co wskazują dane europejskie zebrane przez Eurostat. Wyjaśnił, że przyczyną były nieodpowiednie warunki pogodowe. W ostatnim czasie jednak firmy energetyczne zaczęły duże inwetycje. Tauron przyjął tu dwa kierunki: ogniwa fotowoltaiczne (zarówno własne, jak i instalowane przez indywidualnych odbiorców, którzy produkując prąd stają się prosumentami) i farmy wiatrowe.
Marek Wadowski zaznaczył, że Tauron inwestuje na południu kraju, co da miejsca pracy ludziom stąd.

Wiceprezes Grupy Tauron przyznał, że o ile w tym roku ceny energii dla odbiorców indywidualnych pozostają zamrożone, o tyle nie wiadomo jakie będą rozwiązania na rok przyszły. Firma ze swojej strony ma możliwość operowania wysokością marży, ale jest to możliwość ograniczona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy